W niedzielę 28 kwietnia w Wólce Krowickiej odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 75 rocznicę spalenia wsi i mordu na mieszkańcach Wólki Krowickiej przez nacjonalistów ukraińskich. Tragedia jaka miała miejsce w nocy z 24 na 25 kwietnia 1944 r., podczas której wieś Wólka Krowicka została doświadczona ofiarą życia niewinnych ludzi szczególnie wpisały się w historię tej miejscowości.
Uroczystości rocznicowe zainaugurowała Msza Św. w miejscowym kościele filialnym pw. Matki Kościoła koncelebrowana przez ks. Jana Słotwińskiego – Proboszcza parafii w Lisich Jamach, ks. kapelana płk dr Eugeniusza Łabisza i ks. Michała Monia – Kapelana Hufca ZHP w Lubaczowie. Zgromadzeni w świątyni modlili się w intencji mieszkańców Wólki Krowickiej – ofiar II wojny światowej.
Po Eucharystii uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach przedstawili program słowno-muzyczny, który wprowadził nastrój przemyśleń, refleksji i zadumy nad pamiętnymi wydarzeniami z 1944 r.
Dalsza część uroczystości, która miała miejsce na dziedzińcu przy kościele rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej na maszt oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, który przybliżył historię pacyfikacji Wólki Krowickiej oraz podziękował wszystkim tym, którzy pielęgnują pamięć o przeszłości, przekazują historię tamtych dni kolejnym pokoleniom ocalając ją od zapomnienia. Następnie odczytane zostały listy okolicznościowe przekazane od Starosty Powiatu Lubaczowskiego – Zenona Swatka i Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Teresy Pamuły.
Przejmującym momentem uroczystości był Apel Pamięci odczytany przez ppor. Lesława Słomę oraz salwa honorowa oddana przez Kompanię Honorową 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Końcowym akcentem obchodów 75 rocznicy spalenia wsi i mordu na mieszkańcach Wólki Krowickiej było złożenie kwiatów i zniczy przy obu tablicach pamiątkowych znajdujących się przedsionku kościoła. Wiązanki złożyli: przedstawiciele rodzin pomordowanych i sołectwa Wólka Krowicka oraz delegacje: Samorządu Gminy Lubaczów, Związku Inwalidów Wojennych Oddział w Lubaczowie, Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej II Wojny Światowej Okręgu Lubaczowskiego oraz Okręgu Roztoczańskiego z Horyńca-Zdroju, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Lubaczowie, Jednostki Strzeleckiej 2033 „Strzelec” im. gen. brygady Józefa Kustronia w Lubaczowie, 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W uroczystościach wzięły również udział następujące poczty sztandarowe:
Asystę honorową podczas uroczystości pełnił 34 Batalion Lekkiej Piechoty w Jarosławiu z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej z dowódcą uroczystości por. Karolem Bratkowskim.