W ramach realizacji projektu pn. „KURS NA KULTURĘ – międzypokoleniowe podróże tropem kultury”, z Programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował w miesiącu październiku trzy wyjazdy na wydarzenia kulturalne. Pierwszy do Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie na Koncert Wiedeński – Orkiestra Księżniczek, z którego licznie skorzystali przede wszystkim seniorzy z terenu Gminy Lubaczów. Koncert, podczas którego wybrzmiały najpiękniejsze wiedeńskie melodie oraz przeboje z repertuaru światowego, urzekł słuchaczy swą niecodzienną formą przekazu. Nie było to tylko wierne odtworzenie światowych szlagierów , lecz również połączenie klasycznej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Orkiestra Księżniczek to także olśniewające kreacje artystów, przepiękne, barwne, suknie balowe solistek oraz pierwszej na Świecie Orkiestry Księżniczek wykonującej melodie m.in. walców Johanna Straussa oraz wiedeńskiej operetki i światowych utworów.
Seniorzy mieli również możliwość wyjazdu do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na sztukę Teatru Fredreum „Miłość po Fredrowsku”. Sztuka ta to zbiór fragmentów utworów Aleksandra Fredry opowiadających o perypetiach miłosnych bohaterów z m.in. „Ślubów panieńskich”, „Zemsty” czy „Pierwszej lepszej”. Spektakl swą konwencją doskonale wpisał się w obchody roku 2023, którego jednym z patronów został właśnie Aleksander Fredro.
Kolejnym kulturalnym wyjazdem w ramach realizacji projektu, był wyjazd na sztukę „Poprawka z miłości”, wystawianą przez AVE TEATR. Ave Teatr to przykład na ciekawą formułę teatru komediowego, niezależnego, opartego na dobrych scenariuszach, reżyserskim wyczuciu i przede wszystkim na świetnej grze aktorskiej. Sztuka, znakomicie zagrana przez znanych aktorów Artura Dziurmana i Beatę Zarembiankę, rozbawiła uczestników wyjazdu niemal do łez. Historia dwojga ludzi, którzy spotykają się po latach i wspominają historię miłosną, która im się wtedy przydarzyła, zagrana z werwą i opowiedziana z przymrużeniem oka okazała się jednocześnie historią jakże prawdziwą, wziętą z życia codziennego.